Jak produkuje się kosmetyki marki Segreti di Natura?

kosmetyki_segreti_di_natura_3

Zielarka pracująca w firmie E.Cos, gdzie produkowane są kosmetyki Segreti di natura zdradza sekrety dotyczące tworzenia tych wyjątkowych kosmetyków… Mówienie o mojej firmie jest zawsze czymś ekscytującym, ponieważ to nie jest tylko biznes. To jest również moje życie, to moja ogromna pasja. Rozpoczęliśmy działalność w 1990 roku bardzo ambitnym projektem, gdzie przy użyciu aptecznych i organicznych technik zamienialiśmy rośliny w produkty kosmetyczne. Muszę wspomnieć, że praca w tej firmie zmieniła moje życie, ponieważ umożliwia mi przeżywanie emocji, z których wcześniej nie zdawałem sobie sprawy.

 

Nasze produkty są tworzone, podczas gdy my spacerujemy wśród natury – czując jej zapachy, słysząc jej dźwięki i widząc piękno otaczającej nas natury, która obdarowuje nas swoimi kwiatami i owocami. To wszystko przenosimy później do laboratorium, gdzie staramy się wydobyć z tych darów natury ich emocje i uczucia.

 

kosmetyki_segreti_di_natura_1

 

E.Cos produkuje organiczne produkty od wielu lat. Pierwszy certyfikat otrzymaliśmy z BioAgricert w 2001 roku i w dalszym ciągu produkujemy kosmetyki, które otrzymują certyfikaty.

 

Dostrzegamy fakt, że w wielu krajach biznes produktów organicznych stale się rozwija, ponieważ stale rośnie grupa świadomych konsumentów, którzy wiedzą, z czego powinny składać się zdrowe produkty. Ta grupa konsumentów poszukuje zwykle małych producentów kosmetyków organicznych, których produkcja jest pod właściwą kontrolą, a ostateczny produkt jest sprzedawany po uczciwej cenie.

 

Cały proces produkcji jest nadzorowany przez tę samą firmę. Począwszy od hodowli roślin, aż do finalnego produktu. Gwarantuje to, że na żadnym etapie tej produkcji, nie zostały użyte składniki chemiczne.

 

Dzięki firmie E.Cos, miałam możliwość spełnienia jednego z moich największych marzeń – podążania za moją pasją do natury. Nasze metody produkcyjne są bardzo proste jak to w rodzinnej manufakturze. W związku z tym możemy zachować naturalną energię, jakiej dostarczają nam rośliny. Przykładamy bardzo dużą uwagę do postępowania w zgodzie z kalendarzem księżyca, a także zmieniającymi się porami roku.

 

Każdy z naszych produktów narodził się z natury. Tak naprawdę tworzenie nowych produktów zaczynamy na polach, nie robimy tego w laboratoriach, tylko wychodzimy na pole, gdzie wąchamy i słuchamy natury. Natura do nas mówi i daje nam elementy potrzebne do zdrowszego i piękniejszego, a w konsekwencji szczęśliwego życia.

 

 

Warto obejrzeć ten film, który pokazuje, w jaki sposób powinno się wytwarzać naturalne i skuteczne kosmetyki zawierające w swoim składzie wyłącznie bezpieczne substancje.

 

Pozdrowienia od Natury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *