Czy kosmetyk naturalny rzeczywiście jest naturalny?

laka_i_maki

Poznałam wiele marek naturalnych kosmetyków przeznaczonych do codziennej higieny i pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Niestety niektóre albo też duża większość z nich były naturalne tylko z nazwy. Już czytając skład produktu, łapałam się za głowę. A kiedy poznała więcej informacji o firmie, wiedziałam, że określenie „naturalne” to tylko chwyt marketingowy…

 

peeling

 

Bo co dla mnie oznacza pojęcie „kosmetyki naturalne„? Moim zdaniem to kosmetyki pachnące ziołami, łąką, wiatrem, deszczem, lasem, kwiatami…. To produkty, które nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów oraz parabenów. Miło mi na sercu, jeśli posiadają certyfikaty Ecco oraz Bio.

Co jest bazą takich naturalnych kosmetyków? Tworzone są w oparciu o naturalne oleje oraz wyciągi z kwiatów i ziół, a także całe bogactwo innych cennych, naturalnych i zdrowych surowców bezpiecznych dla zdrowia oraz środowiska.

 

laka_i_maki

 

Warto wybierać kosmetyki producentów, którzy do ich wytwarzania stosują tradycyjne technologie oraz przestrzegają najnowszych normy jakości produkcji.

 

A czy Wy znacie jakieś prawdziwie naturalne i bezpieczne dla skóry, włosów, dla organizmu kosmetyki?

 

Pozdrowienia od Natury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *